Bezpečnější a pohodlnější aneb cestování autobusem

Hobby

Mnoho Čechů se každým rokem rozhoduje pro Chorvatsko jako pro destinaci pro dovolenou. Pakliže jsou vaše plány velmi podobné, možná stále ještě nejste rozhodnuti, jakým způsobem se dostanete do cílové destinace. Bude to autobusem, letadlem nebo třeba svým osobním vozem? Každou jednotlivou možnost je nutné zhodnotit natolik, abyste zjistili, co vám z toho všeho vychází nejlépe.

autobus

Nejrychlejší, ale také nejdražší

Cestování letadlem často bývá zážitek sám pro sebe, ale není to způsob cestování pro všechny. Někdo může mít strach z výšek, někdo z uzavřených prostor a někdo třeba z toho, že z letadle nemůže rychle vystoupit. Když k tomu přičtete ceny letenek a často i zdlouhavé čekání nebo dokonce nocování na letišti, vyjde vám z toho ne tak zcela atraktivní způsob, jak se dostat do cílové destinace.

Zdánlivě nejpohodlnější, ale přitom velmi únavné

Jet na dovolenou vlastním vozem se může zdát jako báječný nápad, ale opak svědčí o pravdě. Podívejte se na to, co všechno byste museli zvládnout, než vůbec vyjedete:

  • Příprava vozidla na cestu
  • Zajištění potřebných zásob na cestu
  • Složité plánování, kudy se pojede
  • Nutné přestávky
  • Riziko mikro spánku a následné nehody

Stojí vám tyto nepříjemnosti za to, že až budete v cílové destinaci, budete si moci dojet, kam budete chtít? Kromě toho je cestování vlastním vozem velmi drahé, pokud sečtete všechny výdaje.

slunce

Kompromis, kterému se nic nevyrovná

Je zde poslední možnost a tím je cestování do Chorvatska autobusem. Právě tento způsob cestování je velmi atraktivní, a to z mnoha důvodů. Jednak se často jedná o nejlevnější možnost, jednak není třeba plánovat cestu, a navíc po cestě budete moci sledovat prostředí kolem sebe. Zde tedy platí, že i cíl je cesta, a proto je autobus velmi vhodná volba. Mnoho výhod a jen zlomek nevýhod vás určitě přesvědčí pro to, abyste se vydali do své oblíbené letní dovolené právě autobusem.